#

Pharmacon

Marlena Siwiak Marian Siwiak

Błyskotliwy thriller socjologiczny, w którym losy bohaterów rozgrywają się na tle epokowych odkryć i wydarzeń, które na zawsze zmienią oblicze świata. Gdy ludzkość na przestrzeni zaledwie jednego pokolenia spełnia swoje największe marzenie, konsekwencje mogą okazać się poważne, a koszty zbyt wysokie…

„Od wciągającego pierwszego zdania do prowokującego do refleksji ostatniego powieść Marleny i Mariana Siwiaków jest tym, czego wytrawny Czytelnik oczekuje od thrillera technologicznego [...] Pharmacon to bogata w detale, dopracowana i błyskotliwa powieść, która absorbuje do samego końca. Jeśli masz ochotę na dobry technothriller, koniecznie sięgnij po tę książkę.” – Wioleta Sadowska, Subiektywnie o książkach.

Biolog Niv Sokol, wciąż dość młody by wierzyć, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu.

Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta?

Pharmacon to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na pejzaż charakterystyczny dla schyłku epoki rozumu.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA

WYWIAD


O AUTORACH

Marlena i Marian Siwiakowie – doktorzy biofizyki i bioinformatycy, doświadczenie zawodowe zdobywali w Polsce, na Litwie i w USA. Obecnie mieszkają w Londynie, gdzie pracują jako badacze danych. Autorzy opowiadań z gatunku fantastyki naukowej (na łamach „Fantazmatów” i „Esensji”), satyrycznej serii Skontaktujemy się z panem (w „Korpo Voice”) oraz jej anglojęzycznego odpowiednika We Will Call You (w „Towards Data Science”), felietonów o tematyce społecznej, a także publikacji naukowych w kilku branżowych periodykach. Thriller socjologiczny „Pharmacon” jest ich pierwszą powieścią.


MATERIAŁY WYDAWCY