#
#

tytuł: Osiem

autor: Radka Třeštíková

tytuł oryginału: Osm

tłumaczenie: Mirosław Śmigielski

wydawnictwo: Stara Szkoła

premiera: 2 grudnia 2019

ISBN: 978-83-66013-22-3

liczba stron: 450

Osiem

Radka Trestikova

W praskim Lasku Diablickim zostaje postrzelona młoda kobieta. Nieprzytomna trafia do szpitala, a policja nie potrafi znaleźć sprawcy. Podejrzany jest narzeczony, przyjaciółka, a nawet rodzina, w której ofiara pilnowała dzieci.

Osiem nie jest jednak typową powieścią kryminalną. Powaga miesza się tu z groteska, banał z oryginalnością, fundamentalne pytania z błahymi odpowiedziami, a całość jest doprawiona intrygującą i nietypową narracją. Nie może zatem dziwić, że mamy do czynienia z jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat.

Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy jest gwarancją świetnej literackiej rozrywki!

Autorka posiada charakterystyczny, czysty, wciągający, wręcz hipnotyczny styl z humorem, delikatna skłonnością do hiperboli i dosadnym językiem. Jest mistrzynią skrótów myślowych oraz długich zdań. Nie boi się żadnych tabu i potrafi mówić o nich wprost, trafnie, zwięźle, bez upiększeń i bez ogródek.

Vladimira Sumberova

Idnes.cz


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


O AUTORCE:

Radka Třeštíková – ur. 1981, ukończyła studia prawnicze i przez kilka lat pracowała w tym zawodzie. Pierwszą powieść "Dobrze mi tak" wydała w 2014 roku. Największy rozgłos przyniosła jej powieść "Babeczki" (2016) oraz powieść obyczajowo-humorystyczna "Osiem" (2017), która została sprzedana w 100 000 egzemplarzy. Obecnie jest najpopularniejszą czeską pisarkę. W 2019 roku wystąpiła w czeskiej edycji programu Star Dance. Jest żoną jednego z najpopularniejszych czeskich fotografów, Tomasza Třeštíka.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA