#
#

tytuł: Noc, kiedy umarła

autor: Jenny Blackhurst

tytuł oryginału: The night she died

tłumaczenie: Anna Dobrzańska

wydawnictwo: Albatros

premiera: 18 września 2019

ISBN: 978-83-8125-733-6

liczba stron: 416

Noc, kiedy umarła

Jenny Blackhurst

To był najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Co więc sprawiło, że skoczyła?

Tej nocy stała na klifie i patrzyła w dół, na fale, tak jak dziesiątki razy wcześniej. Ale tym razem było inaczej – miała na sobie suknię ślubną, na rozwianych blond włosach welon i… tym razem skoczyła.

Świadkowie stali na tyle blisko, że wszystko widzieli, nie zdążyli jednak jej zatrzymać. Policja prowadziła poszukiwania – bez skutku. Evie Bradley przepadła, a jej ciało zmyły fale morza.

I tylko jedna osoba wie, dlaczego. Jej najlepsza przyjaciółka, Rebecca. Miesiąc po tej tragedii zdruzgotana Rebecca dostaje wiadomość: Mogłaś mnie uratować. Ale umarli nie mówią ani nie piszą… Kto więc wciąga Rebeccę i męża Evie, Richarda, w chorą grę oskarżeń i iluzji? I, na litość boską, dlaczego?


WYWIAD

RECENZJA

FRAGMENT DO CZYTANIA


Jenny Blackhurst w POLSCE!

Autorka będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Szczegóły TUTAJ
Spotka się również z Czytelnikami w warszawskim empiku. Szczegóły TUTAJO AUTORCE


Jenny Blackhurst, brytyjska pisarka, młoda gwiazda brytyjskiego thrillera.

Dorastała w Shropshire, gdzie do dziś mieszka z mężem i dziećmi. Jej pierwsza powieść, "Tak Cię straciłam", sprzedała się w nakładzie przeszło 270 tysięcy egzemplarzy, natomiast jej druga książka, "Zanim pozwolę ci wejść", w nakładzie ponad 127 tysięcy.

Blackhurst już jako dziecko spędzała godziny czytając i rozmawiając o powieściach kryminalnych. Było więc oczywiste, że pisanie to zajęcie, któremu powinna się w przyszłości poświęcić.

Jenny Blackhurst jest dyplomowanym psychologiem. W czasie wolnym od pisania wspiera pracę oddziału służb przeciwpożarowych w hrabstwie Shropshire.
MATERIAŁY WYDAWNICTWA