#
#

tytuł: Najgorętsza plaża w Finlandii

autor: Antti Tuomainen

tytuł oryginału: Palm Beach Finland

tłumaczenie: Bożena Kojro

wydawnictwo: Albatros

premiera: 11 marca 2020

ISBN: 9788381258920

Najgorętsza plaża w Finlandii

Antti Tuomainen

Nowy kryminał mistrza nurtu Helsinki Noir. Wybuchowa mieszanka thrillera i czarnej komedii. Humor rodem z filmów Akiego Kaurismäkiego.

Seks, kłamstwa i źle dopasowany strój kąpielowy.

Niezbędny krem z filtrem ochronnym 100!

Jan Nyman, detektyw z tajnej jednostki operacyjnej Krajowej Policji Centralnej, zostaje wysłany do sennego nadmorskiego miasteczka, by przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci. Jego podejrzaną jest Olivia Koski, która właśnie wróciła do swojego rodzinnego miasta. Jego misja jest jasna: dowiedzieć się, co naprawdę się stało, wykorzystując wszelkie niezbędne środki. Ale Nyman wkrótce odkrywa, że w tej sprawie nic nie jest proste. Nawet miejsce zbrodni – dziwaczna wesoła tropikalna wioska na ponurym fińskim wybrzeżu. Ale kto może oprzeć się pokusie pobytu na „najgorętszej plaży w Finlandii”? Najwyraźniej nie zuchwali mordercy.

Emocjonujący thriller i czarna komedia w jednym. Według magazynu Times „najzabawniejszy pisarz w Europie” rozbawi fanów coraz bardziej popularnych kryminalnych komedii.

Tuomainen to najzabawniejszy pisarz w Europie.

„The Times”

Porywająca powieść – prawdziwy rollercoaster.

„Guardian”


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA

WYWIAD Z AUTOREM


ANTTI TUOMAINEN - fiński pisarz, autor siedmiu powieści kryminalnych, których tłumaczenia ukazały się w 27. krajach. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu wydana w 2011 r. powieść "Uzdrowiciel", która zdobyła tytuł Najlepszej Fińskiej Powieści Kryminalnej i była nominowana do prestiżowej skandynawskiej Nagrody Szklanego Klucza. Kolejna, "Czarne jak moje serce", została uznana przez fińskich czytelników za najlepszy kryminał ostatniej dekady. Poprzednia powieść tego autora, "Człowiek, który umarł", znalazła się na krótkiej liście do francuskiej Prix du Polar Européen (w kategorii Powieść Roku), brytyjskich Petrona Award (w kategorii Najlepsza Powieść Skandynawska) i Last Laugh Award. Książka przez trzy miesiące utrzymywała się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych książek w Finlandii.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA