#

Złoczyńcy w uzdrowisku - konkurs na opowiadanie kryminalne

„Od dłuższego czasu na terenie letnisk podmiejskich, a szczególnie na szlaku Warszawa – Otwock grasuje banda szumowin podwarszawskich, która korzystając ze zbyt słabej opieki policyjnej dokonywa szeregu drobniejszych napadów, bijatyk i t. p. Na tym tle dzisiaj w nocy, na przystanku kolejowym w Józefowie pod Warszawą, miało miejsce krwawe zajście, którego ofiarą podał jeden z członków bandy. Oczekujących na przystanku kolejowym na przybycie pociągu do Warszawy pasażerów, zaczęła napastować grupa szumowin, która hulała zupełnie bezkarnie, gdyż posterunkowego nie było nigdzie w pobliżu” (w: ABC, 2 sierpnia 1932)

To tylko jeden z fragmentów kroniki kryminalnej, w prasie lokalnej z 1932 roku.

O innych tego typu wydarzeniach możecie dowiedzieć się z wycinków prasowych lub z archiwum bibliotek.

Uwaga autorzy!

Powiat otwocki, za najlepsze opowiadanie kryminalne, osadzone w realiach historycznych i nawiązujące do postaci i osób związanych z miastem Otwock (lub powiatem otwockim) przyzna następujące nagrody:

I miejsce – 1500,00 zł

II miejsce -1000,00 zł

III miejsce -800,00 zł
kwoty brutto

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać pocztą na adres Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku, ul. Komunardów 10, 05-402 Otwock lub dostarczyć osobiście do Biura, w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Konkurs kryminalny”. Na kopercie nie należy wprowadzać imienia i nazwiska autora. Termin składania prac upływa z dniem 15.10.2016 r. (liczy się data wpływu prac do Kancelarii Powiatu Otwockiego).

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2016 roku.

Regulamin konkursu
Załącznik nr 1 do Regulaminu – Karta zgłoszeniowa

Partnerami konkursu są:

Maszyna do pisania Zbrodnia w Bibliotece Kryminalna Piła Magazyn Pocisk Czasopismo Polonistyka Wylicznaka.eu Kawiarenka Kryminalna Wydawca.com.pl Portal księgarski Książka.net.pl Granice.pl Magazyn Kryminalny Reporter

Życzymy powodzenia! :-)