#
#

tytuł: Zbrodnia na piątkę. Zbrodnia niezbyt elegancka, tom 9

autor: Robin Stevens

liczba stron: 384

Format: 14,5x20,3 cm

Oprawa: twarda

wydawnictwo: Dwukropek

sugerowana cena det. brutto: 34.99

data premiery: 14 lipca 2021

ISBN: 978-83-8141-356-5

Zbrodnia na piątkę

Robin Stevens

​Daisy i Hazel w końcu wracają do Deepdean, a szkoła właśnie szykuje się do najbardziej ekscytującego wydarzenia: pięćdziesiątej rocznicy powstania. Przygotowania idą pełną parą. Ale nie wszystko jest w porządku, ponieważ podczas długiej nieobecności detektywek Deepdean się zmieniło.

Daisy straciła koronę na rzecz fascynującej nowej dziewczyny, a niedawni sojusznicy Towarzystwa Detektywistycznego stali się teraz jego zaprzysiężonymi wrogami.Dziewczyny są świadkami szokującego incydentu w pobliskim lesie, przestępstwa, które prawdopodobnie ma związek z rocznicą. Do Deepdean przyjeżdżają rodzice uczennic, odnawiają się dawne urazy, rywalizacje i sekrety, a przyszłość Deepdean staje pod znakiem zapytania. Czy detektywki rozwiążą sprawę i uratują szkołę?

recenzja

przeczytaj fragment

Photo © Chris Close

Robin Stevens urodziła się w Kalifornii, ale dorastała na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jej dom stał przy tej samej ulicy, przy której mieszkała Alicja z Krainy Czarów. Robin studiowała kryminał na uniwersytecie i pracowała w wydawnictwie jako asystentka redaktora, zanim została pełnoetatową pisarką.