#

Za wszelką cenę

Harlan Coben

„Odsiaduję piąty rok dożywocia za zamordowanie własnego dziecka. Nie będę was trzymał w niepewności: nie zrobiłem tego". NAJNOWSZA POWIEŚĆ ARCYMISTRZA THRILLERA

Pięć lat temu niewinny człowiek został skazany na dożywocie za zamordowanie swojego syna.

Właśnie dowiedział się, że jego dziecko żyje.

David Burroughs odsiaduje wyrok dożywocia w zakładzie karnym. Przed pięciu laty, pomimo wielu niewiadomych w śledztwie, został skazany za zamordowanie swojego trzyletniego synka. David nie pamięta zdarzeń z tej nocy, ale wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. Zasnął, a gdy się obudził, znalazł zmasakrowane ciało dziecka. W pobliżu jego domu policja odkryła narzędzie zbrodni z odciskami palców Davida. Załamany ojciec nie miał siły walczyć o oczyszczenie z zarzutów – stracił pracę, żonę i przyjaciół oraz nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie na wolność.

Kiedy Rachel, siostra byłej żony Davida, niespodziewanie odwiedza go w więzieniu, mężczyzna nie wierzy własnym oczom. Na zdjęciu, które przyniosła, zrobionym przez jej przyjaciół podczas wycieczki do parku rozrywki, widać chłopca z charakterystycznym znamieniem. I choć oboje wiedzą, że to niemożliwe, David i Rachel nie mają wątpliwości – to Matthew. O pięć lat starszy. Cały i zdrowy. Trzymany ze rękę przez nieznajomego mężczyznę.

Teraz zdeterminowany David za wszelką cenę chce odzyskać dobre imię, wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, a przede wszystkim odnaleźć syna. Jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest ucieczka z więzienia.

Czy zdoła uniknąć schwytania i przetrwać na wolności wystarczająco długo, by rozwiązać zagadkę sprzed lat, która zrujnowała mu życie?