#
#

tytuł: Szmery

autor: Piotr Bojarski

cykl: Zbigniew Kaczmarek (tom 6)

wydawnictwo: Czwarta Strona

data premiery: 24 kwietnia 2019

ISBN 9788366278295

Szmery

Piotr Bojarski

Przełom czerwca i lipca 1931 roku. Na poznańskiej uczelni dochodzi do tajemniczego zniknięcia…

Z gabinetu na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Poznańskiego w tajemniczych okolicznościach znika profesor Zdzisław Krygowski, kryptolog i sława polskiej matematyki. Nikt nie widział, by wychodził wieczorem do domu, a rano gabinet jest pusty i nosi ślady brutalnego napadu.

Komisarz policji Zbigniew Kaczmarek ma twardy orzech do zgryzienia, tym bardziej, że profesor okazuje się być zamieszany w tajny projekt polskiego wywiadu. Czy jego porwanie to sprawka obcych służb? I co ma z nim wspólnego wizyta niemieckich bokserów w Poznaniu?

Zanim jednak Kaczmarek dotrze do prawdy, zahaczy o skrzętnie skrywaną tajemnicę polskich tajnych służb, a jego podwładny omal nie przypłaci sprawy życiem…


Co o książce mów sam autor? Posłuchajcie:

https://www.facebook.com/czwartastrona/videos/2367783586768882/

A obszerny FRAGMENT DO POCZYTANIA znajdziecie TUTAJo autorze:

Piotr Bojarski

fot. Ewa So

Autor powieści historycznych i kryminalnych. "Szmery" to najnowsza część cyklu kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w międzywojennym Poznaniu (Kryptonim Posen, Mecz, Rache znaczy zemsta, Pętla i Arcymistrz). Wszystkie te powieści łączy postać śledczego Zbigniewa Kaczmarka, komisarza przedwojennej policji, który jest też jednym z bohaterów powieści Cwaniaki, opowiadającej o losach młodych Polaków w trakcie lata 1918 roku.

Nauczyciel w Maszynie do pisania - szkole warsztatów pisarskich, w Poznaniu prowadzi kurs prozatorski, szczegóły tutaj.