#
#

tytuł: Obca

autorka: Lina Bengtsdotter

cykl: Inspektor Charlie Lager (tom 2)

wydawnictwo: Burda Książki

premiera: 3 kwietnia 2019

ISBN: 9788380535046

liczba stron: 456

Obca

Lina Bengtsdotter

Lina Bengtsdotter, królowa szwedzkiego kryminału sugestywnie oddaje klimat sennego, spowitego ciemnościami, na pozór spokojnego małego miasteczka. Jej bohaterka, inspektor Charlie Lager wraca w rodzinne strony i rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia Franceski, która nagle zniknęła 20 lat temu. Musi zmierzyć się nie tylko z czasem, który upłynął i zatarł najważniejsze ślady, ale też z własną, trudną przeszłością. Francesca zaginęła wiele lat temu. Jej tajemnica miała pozostać ukryta na zawsze…

Kiedy Paul, najlepszy przyjaciel nastoletniej Franceski, umiera, dziewczyna nie umie się z tym pogodzić. W końcu zostaje zmuszona do przerwania nauki w elitarnej szkole z internatem. Rodzice zabierają ją do domu na wsi, żeby mogła dojść do siebie.

Do dziewczyny powracają niepokojące wspomnienia z wieczoru, w którym Paula znaleziono martwego. Jest przekonana, że jej przyjaciel nie popełnił samobójstwa. Ale nikt nie wierzy w jej podejrzenia. Francesca zrobi jednak wszystko, by dowiedzieć się prawdy.

Ponad 20 lat później inspektor kryminalna Charlie Lager przypadkiem dowiaduje się o nastolatce o imieniu Francesca, która niegdyś zaginęła w okolicach jej rodzinnego Gullspång. Jest w tej nierozwiązanej sprawie coś, co nie daje Charlie spokoju. Kolejne ślady krok po kroku prowadzą ją nie tylko bliżej rozwiązania zagadki sprzed lat, lecz także do odkrycia mrocznych sekretów własnej rodziny. Senne, spowite ciemnościami szwedzkie miasteczko skrywa więcej tajemnic, niż Charlie przypuszcza.

NASZA RECENZJA

FRAGMENT DO POCZYTANIAo autorce:

Lina Bengtsdotter - wychowała się w Gullspång, a obecnie mieszka w Sztokholmie. Z wykształcenia jest nauczycielką szwedzkiego i psychologii. Pisała od zawsze, ale tylko do szuflady. Dopiero kiedy postanowiła stworzyć kryminał, poczuła, że wszystkie kawałki układanki znalazły się na swoim miejscu. Akcję bestsellerowego debiutu „Annabelle” osadziła w rodzinnym Gullspång i perfekcyjnie oddała charakter małej społeczności. Książka zachwyciła wydawców z 12 krajów i szturmem zdobyła szwedzkie listy bestsellerów, czyniąc z autorki nową literacką gwiazdę. W „Obcej” ponownie powraca do Gullspång, miasteczka pełnego tajemnic.


źródło: materiały prasowe wydawnictwa