#
#

autor: Lee Child

tłumaczenie:Jan Kraśko

cykl: Jack Reacher (tom 22)

wydawnictwo: Albatros

premiera: 4 kwietnia 2018

NOCNA RUNDA

Lee Child

To już reguła: JACK REACHER wysiada z autobusu – LEE CHILD ląduje na liście bestsellerów! Jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie! Każda kolejna książka na pierwszym miejscu list bestsellerów New York Timesa w pierwszym tygodniu od premiery! To już 22 książki o Jacku Reacherze! Wydawane w 38 językach w 43 krajach świata! Niemalże 2 000 000 egzemplarzy sprzedanych tylko w Polsce! Ponad 100 000 000 książek sprzedanych na całym świecie! 

Jack Reacher niebezpieczny i inteligentny twardziel. Obdarzony poczuciem humoru. Bez wahania używający siły. Facet, któremu nie należy wchodzić w drogę. Typ niezależnego samotnika, który nigdzie nie może zagrzać miejsca. Pojawia się, rozwiązuje problem i odchodzi. Mężczyźni go podziwiają, kobiety za nim szaleją.

Po rozstaniu z Michelle Chang Jack Reacher opuszcza Milwaukee. Wciąż podróżuje bez określonego celu przez stan Wisconsin, aż wreszcie na jednym z postojów wysiada, żeby rozprostować nogi. W oknie wystawowym lombardu zauważa damski sygnet szkolny West Point, uczelni, którą sam ukończył. Zastanawia go, kto i dlaczego mógłby zastawić tak cenną pamiątkę. Nie mając nic innego do roboty, odkupuje sygnet i postanawia odszukać jego właścicielkę. Jedyną wskazówką jest grawerunek: S.R.S.2005.

195 cm wzrostu, 100 kg żywej wagi, 127 cm w klatce piersiowej. Były żandarm wojskowy, bez prawa jazdy, adresu i osób na utrzymaniu. potężny i inteligentny gość, który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość, a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca....Do grona jego największych fanów zaliczają się m.in.

Stephen King, Ken Follett i były prezydent USA Bill Clinton.


Jeszcze nie zaczęliście czytać powieści Lee Childa o Jacku Reacherze? Spróbujcie. Mogę się założyć, że przez jakiś czas nie będziecie robić nic innego.

PIOTR KOFTA, „GAZETA PRAWNA”

Jakość cyklu Childa zasadza się przede wszystkim na wybornej kreacji Reachera, który jest kolejnym wcieleniem postaci amerykańskiego buntownika-zabijaki…

ROBERT OSTASZEWSKI „POLITYKA”

Niczym samotny mściciel podróżuje incognito z miasta do miasta, a czytelnik marzy, żeby wreszcie przyjechał do niego. Polecam Reachera każdemu, kto szuka lektury na chwilę lenistwa!

WOJCIECH ORLIŃSKI „WYBORCZA”

Jeśli to jest komercyjna popkultura, to poproszę o więcej takiej komercji!

PIOTR KOFTA, „GAZETA PRAWNA”

Świetnie napisany, spójny „prawdziwy” kryminał. Można się w niego zapaść… Poczucie humoru, zwięzła treść, pięknie kobiety i szybki mężczyzna…

LUBIMYCZYTAC.PL

Jack Reacher, najbardziej samotny z wilków… Uwaga: można się od niego uzależnić!

„SAN FRANCISCO CHRONICLE”

Co cztery sekundy gdzieś na świecie ktoś kupuje książkę Lee Childa z Jackiem Reacherm – facetem uwielbianym przez kobiety, któremu mężczyźni mogą tylko zazdrościć.

„DAILY EXPRES”

Paradoksalnie Reacher jest jednocześnie zabijaką, niebezpiecznym jak grizzly, i myślicielem. Schwarzenegger i Sokrates w jednym!

„INDEPENDENT”

o autorze:

brytyjski pisarz, od 1998 r. mieszkający w Nowym Jorku. W 2009 r. wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America. Studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po 18 latach w wyniku restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 r. ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Książka zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem.

źródło: materiały prasowe wydawnictwa
24-27 kwietnia 2018 r.

Lee Child po raz pierwszy w Polsce