#
#

tytuł: „Nie ufaj nikomu”,

autorka: Kathryn Croft,

premiera: 18.04.2018;

wydawnictwo: Burda Książki

cena: 39,90 zł,

ISBN: 978-83-8053-387-5

NIE UFAJ NIKOMU

Kathryn Croft

Nowy kryminał autorki bestsellerów „Córeczka” i „Tylko jedno kłamstwo”. Gdy w jednym momencie możesz stracić wszystko…

Mia Hamilton wiodła szczęśliwe życie ze swoim mężem Zachiem i dwuletnią córeczką. Wszystko zmieniło się, gdy Zach popełnił samobójstwo i tej samej nocy zniknęła młoda studentka, z którą miał romans. Po paru latach bohaterce udaje się odzyskać równowagę i to właśnie wtedy w jej życiu pojawia się Alison. Dziewczyna jest jej pacjentką i na jednej z sesji terapeutycznych wyznaje, że Zach nie popełnił samobójstwa, a został ZAMORDOWANY… szybciej niż to powiedziała, zdążyła uciec z gabinetu.

Kim jest Alison i co wie o śmierci Zacha?

Komu powinna uwierzyć Mia?

Mia podążając po ścieżce, którą prowadzi ją Alison, zaczyna myśleć, że nigdy nie znała swojego męża. Ujawniane tajemnice staja się coraz mroczniejsze, a zachowania Alison coraz trudniejsze do odczytania. Prawda jest zaskakująca.

Czy Mia powinna zacząć bać się o swoje życie?

Kto kryje największą tajemnice?

FRAGMENT POWIEŚCI:

Alison nadal marszczy brwi, ale podejmuje opowieść, a ja próbuję skupić się na każdym jej słowie, chociaż zlewają się ze sobą.

– Zeszliśmy się przez przypadek. Ja byłam pijana i nie powinnam była się do niego zbliżać, ale było mi tak źle z sobą samą, czułam się taka… sama nie wiem… odrzucona przez wszystkich i wszystko i chyba po prostu chciałam poczuć, że ktoś mnie pragnie. Czy to świadczy o mojej słabości?

– Nie, zdecydowanie nie. To świadczy tylko o tym, że jesteś człowiekiem. – Trudno mi zachować przytomność umysłu, ale muszę się skupić, jeśli mam pomóc tej kobiecie. – Takie uczucia są zrozumiałe, Alison. Wszyscy czasami popełniamy błędy, nie obwiniaj się z tego powodu.

Kręci głową.

– Tu nie chodzi o poczucie winy. W tym przypadku go nie mam… – Milknie na moment. – Głupia. Właśnie tak się czuję.

– Cóż, upiłaś się…

– I to bardzo. A normalnie nigdy nie tykam alkoholu. Gdybym tylko tego nie zrobiła, wszystko potoczyłoby się inaczej, a ja byłabym… wolna.

– Więc czujesz się jak więzień?

– Tak, właśnie tak. Jak więzień we własnym życiu.

– Powtórzę raz jeszcze, to normalne. Teraz musimy ustalić, jak wydostać cię z tego więzienia, a zawsze istnieje jakiś sposób. – Czyż sama nie jestem dowodem?

– Muszę odebrać Dominicowi klucz i się uwolnić – mówi, patrząc mi prosto w oczy.

Teraz już nie jestem w stanie zignorować tak ogromnego zbiegu okoliczności. Płonę, duszę się i nie mogę przed tym uciec.

– Dominicowi?

– Tak się nazywa mój partner. – Jej głos jest bardziej stanowczy, spokojniejszy; nagle stała się jakby inną osobą. – I myślę, że wiesz, kto to taki.

Jej słowa są jak cios w podbrzusze. Kim jest ta kobieta i co tutaj robi?

– Dominic Bradford – mówi, gdy widzi, że mnie zatkało. – O ile mi wiadomo, był współpracownikiem twojego męża, Zacha.

Jego imię odbija się echem w gabinecie i czuję żółć zbierającą mi się w gardle.

– Kim… kim jesteś?

– Tym, kim powiedziałam, że jestem. Po prostu nie wspomniałam, że ja wiem, kim jesteś ty, ani że przyszłam tutaj po to, by ci powiedzieć, że twój mąż nie popełnił samobójstwa.


O autorce:

Kathryn Croft – ekspertka w dziedzinie sztuki mediów i literatury angielskiej. Sześć lat uczyła języka angielskiego w szkole średniej – uważa to doświadczenie za bezcenne dla jej kariery pisarskiej. Obecnie cały swój czas poświęca pracy literackiej. Jest autorką kilku thrillerów psychologicznych (w Polsce wydano „Córeczkę” i „Tylko jedno kłamstwo), z których każdy osiągał topowe miejsca na Amazonie. Jako rasowy mól książkowy wierzy, że słowo pisane potrafi nie tylko umilać czas, ale też uczyć i zmieniać ludzi. Kathryn mieszka w Guildford w południowej Anglii z mężem i dwiema kotkami, Aphrodite i Isis.


źródło: materiały prasowe wydawnictwa