#
#

tytuł: „Negatyw”,

autor: Klaudiusz Szymańczak,

data premiery: 9.05.2018,

cena: 39,90 zł

wydawnictwo: Burda Książki

ISBN: 978-83-8053-389-9,

NEGATYW

Klaudiusz Szymańczak

​NIC NIE JEST TAKIE, JAK SIĘ WYDAJE… RASOWY KRYMINAŁ, KTÓRY NIE DA O SOBIE ZAPOMNIEĆ!

Akcja powieści odbywa się w dwóch miejscach: w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Dwa kraje, dwa różne morderstwa i jeden człowiek, który musi rozwikłać zagadkę tajemniczych śmierci: agent FBI John Slade, który świetnie mówi po polsku, a z powodu szczególnych upodobań zyskał ksywkę Filozof. Jak na rasowego agenta przystało, ma skomplikowane życie osobiste, a do tego doskonale łączy zamiłowanie do sztuki nowoczesnej i jacka danielsa. Nie jest oczywiście zupełnie kryształowy… Jego tajemnica może odwrócić bieg śledztw i wywrócić wszystko do góry nogami.

Na warszawskiej Pradze policja znajduje zwłoki syna amerykańskiego dyplomaty – nagie, wiszące na łańcuchu w kanale ściekowym. Niedługo później w hostelu w Harlemie zostaje zamordowany młody turysta, a narzędziem zbrodni okazuje się…pozytywka. Nikt nie wie, kim jest mężczyzna i czemu przyjechał do Nowego Jorku z torbą pełną gotówki.


O autorze:

Klaudiusz Szymańczak, rocznik ’78. W przeszłości pruszkowski policjant. Służbę przerwał ze względu na studia politologiczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW, a potem amerykanistyczne. Od 2008 roku właściciel szkoły językowej Speak&Spell i nauczyciel angielskiego. Pracował w branży IT, pisał felietony m.in. dla Wirtualnej Polski. Nieustannie się dokształca: obecnie studiuje filozofię na University of London.Jest miłośnikiem historii i kultury USA, co zaowocowało kilkoma podróżami, m.in. do Teksasu, Illinois, Wisconsin czy Nowego Jorku. Część miejsc, które zwiedził, stało się tłem wydarzeń w jego debiutanckiej powieści pt. „Negatyw”.Od ponad dwudziestu lat jest wielbicielem twórczości Depeche Mode, od niemal dziesięciu – także Johnny’ego Casha. Od zawsze miłośnik sztuki nowoczesnej i rysunków z „New Yorkera”, jak również ciemnego piwa, espresso, sportów siłowych i bulterierów. oraz starych amerykańskich filmów.źródło: materiały prasowe wydawnictwa