#

Czynnik królika

Starannie uporządkowane życie matematyka ubezpieczeniowego staje na głowie, gdy niespodziewanie traci pracę i dostaje w spadku park rozrywki… A z nim całą masę problemów. Co z tego wyniknie? Zwariowany i emocjonujący thriller komediowy, autorstwa nagradzanego fińskiego autora.

Co czyni życie doskonałym? Matematyk ubezpieczeniowy Henri Koskinen z pewnością zna odpowiedź, skoro potrafi obliczyć wszystko z pieczołowitą dokładnością do ostatniego miejsca po przecinku.

Niestety Henri staje właśnie, po raz pierwszy w życiu, w obliczu sytuacji, której nie da się przewidzieć ani przełożyć na liczby. Henri z dnia na dzień traci pracę, a w spadku po bracie dziedziczy… park rozrywki – a wraz z nim jego dziwacznych pracowników i zatrważające problemy finansowe. Wygląda na to, że zaciągnięte pożyczki sfinansowali groźni kryminaliści, którzy kategorycznie domagają się natychmiastowego zwrotu długów.

Jednak rzeczą naprawdę nieobliczalną okazuje się w życiu Henriego Koskinena miłość. Kryjąca się w parku rozrywki w postaci Laury, przepełnionej radością życia artystki o burzliwej przeszłości i nie mniej barwnej osobowości, która wprawia Henriego w oszołomienie. W miarę jak przestępcy maksymalizują wysiłki, by odzyskać swoje należności, a związek z Laurą staje się coraz bardziej poważny, Henri musi zmierzyć się z nowych sytuacją i natłokiem nieznanych emocji, których nie jest już w stanie rozpisać w swoich arkuszach kalkulacyjnych…

Mroczny thriller, pełen ciepłego humoru, dziwacznych postaci i absurdalnych sytuacji, przesycony zachwytem nad życiem − w całej jego różnorodności i nieprzewidywalności.


fragment do czytania