#
#

Rick Riordan „Big Red Tequila”

Premiera: 2 czerwca 2016

Autor: Rick Riordan

Tłumaczenie: Jacek Konieczny

„Big Red Tequila”

Rick Riordan

W Teksasie wszystko jest większe… nawet morderstwo.

Przedstawiamy Tresa Navarre: amatora tequili, mistrza tai-chi, nielicencjonowanego prywatnego detektywa ze skłonnością do wpadania w tarapaty wielkości Teksasu.

Jackson „Tres” Navarre i jego zajadający się enchiladami kot Robert Johnson zajeżdżają do San Antonio, gdzie czekają na nich same kłopoty. Dziesięć lat wcześniej Navarre opuścił rodzinne miasto, aby zapomnieć o morderstwie, którego ofiarą padł jego ojciec. Teraz wraca w poszukiwaniu odpowiedzi, ale im bardziej zagłębia się w sprawę, próbując ustalić winnych, tym bardziej zbrodnia sprzed dekady zaczyna się wydawać aktualna. Mafia, wręczająca łapówki firma budowlana i toczący nieczyste gierki politycy sprzysięgają się, żeby zepsuć Tresowi powrót do domu.

Nie ulega wątpliwości, że Tres wsadził kij w mrowisko. Zostaje napadnięty, ostrzelany, przejechany przez wielkiego niebieskiego thunderbirda, a jego była dziewczyna, którą chciałby odzyskać, znika bez śladu. Navarre musi uratować kobietę, dorwać mordercę ojca i wziąć nogi za pas, zanim dosięgnie go mafijna teksańska sprawiedliwość. Chyba nawet obrońcy Alamo mieli większe szanse na przeżycie.

RICK RIORDAN jest autorem bestsellerowych serii: „Per­cy Jackson i Bogowie Olimpijscy” – opartej na mitologii greckiej, „Kronik Rodu Kane”, odwołujących się do kul­tury egipskiej, oraz „Olimpijskich Herosów”, łączących mity greckie i rzymskie. Stworzył również przewodni­ki po świecie mitów, zatytułowane Greccy bogowie we­dług Percy’ego Jacksona oraz Greccy herosi według Percy’ego Jacksona, oba ilustrowane przez Johna Rocco. Miliony czytelników na całym świecie kochają szybką akcję i hu­mor przygodowych powieści Riordana, które przybliżają współczesnej młodzieży starożytne mity. Jego najnowsza powieść to Miecz Lata – pierwsza część nowej trylogii, tym razem o bogach nordyckich. Rick Riordan mieszka w Bostonie w stanie Massachusetts z żoną i dwoma sy­nami. Więcej informacji: www.rickriordan.com