#

Łódź

Clara Salaman

Studium szaleństwa, które prowadzi do obezwładniającego strachu. Patronat medialny nad książką Wydawnictwa Akurat objął serwis Zbrodnia w Bibliotece.

To miała być wspaniała wycieczka. Szczęśliwi, choć biedni jak mysz kościelna, Johnny i Clem wyruszają w podróż poślubną po Europie. Przemieszczają się autostopem i żeby przeżyć podejmują się każdej pracy. W Turcji, uciekając przed policją i gangsterami, którym przypadkowo się narazili, trafiają na pokład jachtu, którym podróżuje zagadkowa para z kilkuletnią córeczką.

Johnny i Clem początkowo są przekonani, że wreszcie nadszedł kres ich problemów, że trafili do raju. Charyzmatyczny właściciel łodzi i jego żona pozornie prowadzą życie, o jakim oni zawsze marzyli. Niestety Johnny szybko dostrzega, że na jachcie dzieje się coś dziwnego. Wkrótce razem z Clem będą musieli zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością. Raj okaże się piekłem, w którym nawet słowo miłość będzie miało inne znaczenie...

Clara Salaman jest brytyjską pisarską, autorką scenariuszy filmowych, dziennikarką i aktorką. Historia opisana w “Łodzi” jest inspirowana jest własnymi przeżyciami, kiedy jako osiemnastolatka podczas podróży po Europie trafiła na tajemniczy jacht.