#

Chłopiec z lasu

Harlan Coben

Harlan Coben powraca w rewelacyjnej formie!

NOWA POWIEŚĆ ARCYMISTRZA THRILLERA!

NOWY BOHATER!


Kim jest Wilde, człowiek bez przeszłości? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną nastolatkę i zdemaskować niebezpieczny rządowy spisek, który zagraża bezpieczeństwu milionów obywateli?

Mężczyzna znany jako Wilde jest zagadką dla wszystkich, także dla samego siebie.

Kilkadziesiąt lat temu, gdy był jeszcze chłopcem odnaleziono go w lesie, żyjącego dziko jak zwierzę, nieświadomego, kim jest, jak się nazywa i dlaczego się tam znalazł. Pomimo podjętych starań, policji nie udało się odnaleźć jego rodziny i chłopcem zajęła się opieka społeczna.

Trzydzieści lat później Wilde wciąż nie wie, skąd pochodzi. Wrócił do życia w lesie na obrzeżach miasta i pogodził się z losem wyrzutka – i tak dobrze czuje się tylko wtedy, gdy przebywa sam na otwartej przestrzeni, a kontakty z ludźmi ogranicza do minimum. Gdy w okolicy ginie nastolatka, jedynie on wydaje się przejmować jej losem. Wilde decyduje się więc wykorzystać swoje unikalne zdolności, aby ją znaleźć.

Tymczasem w mieście pojawia się grupa byłych wojskowych ekspertów ds. bezpieczeństwa. Ale gdy kolejny znika nastolatek, sprawa zaczyna wykraczać poza lokalną skalę. Wilde musi wrócić do społeczności, w której nigdy nie pasował, i gdzie ludzie u władzy są chronieni, nawet jeśli skrywają tajemnice, które mogłyby zniszczyć życie milionów...

Wilde musi za wszelką cenę udaremnić ich plany. Zanim będzie za późno.


NASZA RECENZJA

FRAGMENT DO CZYTANIA


Harlan Coben – spotkanie | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG

CZWARTEK, 12 LISTOPADA 2020 GODZ. 18:00

Dołącz do spotkania: https://www.facebook.com/events/356334985438573



Za każdym razem, gdy wydaje ci się, że Harlan Coben nie byłby już w stanie napisać bardziej wciągającej i trzymającej w napięciu powieści, on wydaje nową, która jednak w jakiś sposób przewyższa swoją poprzedniczkę.

„San Francisco Chronicle”


Coben wie, jak napisać świetną historię z bohaterami, których się uwielbia. Wilde jest jednym z jego najlepszych pomysłów.

„Inquirer”


Harlan Coben serwuje zagadkowy thriller, od którego nie sposób się oderwać. I wprowadza zupełnie nową postać – współczesnego Tarzana z New Yersey.

„Forbes”


„Chłopiec z lasu” to w równym stopniu powieść akcji, co thriller psychologiczny – wciągająca lektura będąca zarazem pasjonującym studium postaci. Coben rzuca wyzwanie samemu sobie, porzucając strefę komfortu jaką są dla niego przedmieścia. Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika thrillerów i literackich zagadek.

„Providence Journal”


Ten zmyślny pisarz wie, jak utkać fascynującą historię z intrygującymi postaciami, a Wilde jest jednym z jego najciekawszych bohaterów. Narracja skręca w tak nieoczekiwanych kierunkach, że nawet wytrawny fan thrillerów nie przewidzi niespodzianek, jakie autor przygotował na zakończenie.

„Associated Press”


Wciągająca od pierwszej strony, pełna dramatycznych zwrotów akcji... wielbicieli skomplikowanych bohaterów wciągniętych w wir wydarzeń zachwyci najnowsza powieść mistrza thrillerowej narracji.

„Library Journal, Starred Review”


Coben nigdy, przenigdy nie zawodzi.

Lee Child


Świetna powieść! Bardzo mi się podobała.

Stephen King


Książka dostępna także w oprawie twardej do końca roku wyłącznie w salonach Empik i na Empik.com.



FRAGMENT DO CZYTANIA



HARLAN COBEN - SZTUKMISTRZ NAD SZTUKMISTRZAMI


Photo: Claudio Marinesco

Jako pierwszy współczesny autor zdobył trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Allan Poe Award.

Jego książki sprzedały się w ponad 70 milionach egzemplarzy na całym świecie, a każda z nich z miejsca trafiła na szczyty list bestsellerów. Jesienią ubiegłego roku Coben zawarł spektakularną, wieloletnią i wyłączną umowę z platformą Netflix – w ramach współpracy zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji jego powieści!

Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które Harlan Coben już napisał, ale również te, które dopiero się ukażą – to zapowiada mnóstwo pracy dla pisarza i nie mniej pierwszorzędnej rozrywki dla jego wielbicieli.

Nie ma chyba na świecie wielbiciela książek, który nie słyszałby o Harlanie Cobenie i nie przeczytał choć jednej z jego powieści.

Urodził się i dorastał w amerykańskim stanie New Jersey – tutaj zresztą wciąż mieszka z rodziną i tutaj, lub w sąsiednim stanie Nowy Jork, rozgrywa się akcja jego powieści. Studiował politologię w Amherst College, należał tam do tego samego bractwa studenckiego co Dan Brown, z którym przyjaźni się do dziś. W ostatnim roku nauki uświadomił sobie, że chce pisać. Zanim jednak został pełnoetatowym autorem, przepracował kilka lat w rodzinnej firmie z branży turystycznej, by utrzymać powiększającą się rodzinę. Choć zadebiutował dość wcześnie, popularność przyniosły mu dopiero thrillery z Myronem Bolitarem – byłym koszykarzem i agentem sportowym rozwiązującym zagadki kryminalne – które zaczął pisać w latach 90. Dziś jest ich już jest jedenaście, plus trzy adresowane do młodszych czytelników, w których pojawia się Mickey Bolitar, bratanek Myrona. Do tego kilkanaście powieści poza serią, ukazujących się na całym świecie w 43 różnych językach.

Drzwi do światowej kariery otworzyła Cobenowi adaptacja filmowa „Nie mów nikomu”. Za kamerą stanął Francuz Guillaume Canet, a w obsadzie pojawiła się plejada gwiazd (nie tylko) francuskiego kina. Film zgarnął cztery statuetki Cezara z dziewięciu, do których był nominowany, i okazał się najpopularniejszym filmem zagranicznym, na jaki Amerykanie wybierali się do kina w 2006 roku. Francuzi mają zresztą wyraźną słabość do Cobena – w 2015 roku francuska telewizja nakręciła serial na oparty na motywach jego powieści „Jedyna szansa”. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością nie tylko we Francji i wkrótce trafiła do portfolio Netflixa. Platforma Netflix kupiła też i udostępniła internautom powstałe w kolejnych latach dwa seriale oparte na oryginalnych scenariuszach Harlana Cobena: „Porzucony” i „Safe”. Kolejne produkcje realizowane przez Netflixa w ramach nowej umowy z Cobenem będą już adaptacjami poszczególnych powieści. Powstaną zarówno filmy, jak i seriale, każdy w innej części świata, a pisarz będzie producentem wykonawczym przy każdym projekcie.



MATERIAŁY WYDAWNICTWA