Spotkanie z Markiem Stelarem. Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze.

Marek Stelar, tegoroczny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru będzie kolejnym gościem spotkania w ramach festiwalu. Pisarz spotka się z czytelniczkami i czytelnikami 19 października w Książnicy Kopernikańskiej.

Marek Stelar (wł. Maciej Biernawski), gwiazda literatury kryminalnej, autor kilku cykli powieściowych, m.in. o podinspektorze Dariuszu Suderze (trylogia "Niepamięć", "Niewiadoma", "Nietykalny"), aspirancie Przeworskim i o komisarz Iwonie Banach. Pisze również dla dzieci i młodzieży ("Chaos i spółka na tropie"). Akcję większości książek umieszcza w rodzinnym Szczecinie. W tym roku został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru - najważniejszym polskim laurem literackim przyznawanym za najlepszą powieść kryminalną lub sensacyjną. Jury nagrodziło go za powieść "Krzywda" (Wydawnictwo Filia).

Marek Stelar mówi, że jest miłośnikiem muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Przyznaje, że jest rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych.

Spotkanie w Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8) rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/6613607492021389

---
Patronat honorowy: Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Patroni medialni: Booklips.pl, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu, Kawiarenka Kryminalna, Kultura Kryminału, TV Toruń, Radio Gra, Radio SuperNova