#
#

"Superdolary" Kasper Agent, Luigi Carletti

Wydawnictwo Świat Książki

"Superdolary" Kasper Agent, Luigi Carletti

Historia tajnego agenta. 373 dni niewoli w Kambodży.

„Piekło istnieje i ja tam byłem”. Tymi słowami Agent Kasper zaczyna opowiadać swoją historię Luigiemu Carlettiemu. Były włoski karabinier, który został agentem tajnych służb,spędził trzynaście miesięcy w kambodżańskim obozie koncentracyjnym w Prey Sar, w pobliżu Phnom Penh. Miał zniknąć. Wraz z nim miały zniknąć rezultaty jego pracy, długiego i trudnego dochodzenia w sprawie superdolarów, studolarowych banknotów wartości wielu milionów dolarów drukowanych poza terytoriumamerykańskim. Z powodu superdolarów można umrzeć. Z powodu superdolarów można trafić do piekła.


Kasper to tylko jeden z kryptonimów używanych przez współautora książki podczas długiej kariery w tajnych służbach i w ROS (Specjalnej Jednostce Operacyjnej Korpusu Karabinierów). Pilot samolotu, ekspert sztuk walki oraz wszelkich rodzajów broni i ładunków wybuchowych, Kasper był bohaterem głośnych operacji wymierzonych w międzynarodową przestępczość, zajmującą się przemytem narkotyków i praniem pieniędzy.


Luigi Carletti przez 30 lat pracował w grupie wydawniczej Espresso-Repubblica na stanowiskach korespondenta, redaktora naczelnego i dyrektora. Publikował we Włoszech i we Francji. W 2013 r. w wydawnictwie Mondadori ukazała się jego książka Cadavere squisito.


Wydawnictwo Świat Książki