#
#

tytuł: Prezydentka

autorka: Monika Krajniewska

wydawnictwo: Papierowy Motyl

liczba stron: 344

premiera: 12.20.2021

Prezydentka

​Gdy rząd po raz kolejny rozpoczyna walkę z kobietami, po przeciwnej stronie barykady Laura podejmuje ryzyko.

Zmienia swoje wygodne życie i kandyduje na prezydentkę RP. Bez trudu zdobywa wymagane sto tysięcy podpisów. Idzie jak burza. Do czasu. Jej świat ponownie wywraca się do góry nogami. Mąż Laury ginie w wypadku samochodowym. Kobieta nie wierzy w przypadek. Postanawia udowodnić, że ktoś stoi za jego śmiercią. Rozpoczyna prywatne śledztwo, a policja… oskarża ją o domniemane zabójstwo. Czy Laurze uda się odkryć prawdę i ocalić siebie? Tymczasem na ulice miast wychodzi coraz więcej wściekłych na działania rządu kobiet, a wybory zbliżają się wielkimi krokami…

„Prezydentka” to historia o sile kobiet.

"Dzięki Krajniewska za to przypomnienie o Zoli, odnalezionym na ulicach wzburzonej Warszawy. Dzięki Krajniewska za siostrzeństwo. Jeśli w siostrzeństwie towarzyszą mi takie pisarki jak Ty, jeśli towarzyszą mi kobiety takie jak Twoje bohaterki, znalezione pośród realnych, strajkujących dziewczyn, to ja już tak bardzo się nie boję… Zostaję. Ja i moja pochwa. Ja i moja głowa. Nasza nadzieja. Mamy Wiosnę Kobiet!"

Izabela Szolc


Marika Krajniewska – pisarka, wydawca, trenerka mentalna. Motywuje i inspiruje do spełniania marzeń, realizacji celów i kreowania życia w zgodzie ze sobą. Jest autorką ponad dwudziestu książek. Zawarte w nich historie pomagają w wewnętrznej transformacji i rozwoju.


Marika Krajniewska