#

Podróż z kryminałem przez języki obce

Czy można nauczyć się języka obcego czytając kryminały? Warto sprawdzić, polecamy serię kryminałów - samouczków językowych.


Sierżant Lopez na tropie czyli kryminał "Roja es la nieve"

Śnieżyca zatrzymuje sierżanta Lópeza na noc w wiosce, do której przyjechał po otrzymaniu wezwania o włamaniu. Wkrótce okazuje się, że znalazł się w złym miejscu, w złym czasie...

Zaginiona czyli "La donna scomparsa"

W spokojnym włoskim miasteczku znika bez śladu młoda kobieta. Czyżby za jej zaginięciem stał któryś z mieszkańców? Do akcji wkraczają niezdarny komendant miejscowej policji oraz piękna detektyw.

Śledztwo na własną rękę czyli "Sein letzter Fall”

W tajemniczych okolicznościach ginie emerytowany członek zespołu policji kryminalnej. Szybko zamknięta sprawa nie daje spokoju młodej komisarz. Śledztwo na własną rękę doprowadzi ją do wydarzeń z czasów NRD...

Morderstwo w małym angielskim miasteczku czyli "Tomorrow Never Knows"

Senne, nadmorskie miasteczko u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Bezdomny Mark Thompson spostrzega w jednym z domów uchylone drzwi. W środku znajduje leżące na podłodze ciało starszego mężczyzny. Nie wie, że z okien sąsiedniego domu obserwuje go Terry Benham, który zawiadamia policję… Badający sprawę detektywi Bell i Pearce ze zdumieniem odkrywają targane namiętnościami losy niepozornych mieszkańców Eastbourne.


Samouczki z kryminałem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy znają podstawy języka. Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu.

Audiobook zinterpretowany przez profesjonalnego lektora uczy poprawnej wymowy, pomaga w wypracowaniu prawidłowego akcentu oraz rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu.

Samouczek z kryminałem to:

- trzymająca w napięciu akcja

- tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki

- solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo i w małych porcjach

- mnóstwo ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowy materiał