#

"Opcja zabójstwa" W.E.B. Griffin i William E. Butterworth

Wydawnictwo Rebis

"Opcja zabójstwa" W.E.B. Griffin i William E. Butterworth

To drugi tom nowej serii rewelacyjnego duetu autorskiego – W.E.B. Griffina i Williama E. Butterwortha IV o zimnej wojnie i początkach CIA.

Młody kapitan i szef supertajnej operacji Jim Cronley jest przekonany, że dobrze sobie radzi. Ale jego pozycja i poczynania ściągają na niego uwagę wszystkich: Sowietów, Pentagonu i J. Edgara Hoovera. Cronley zaczyna sobie zdawać sprawę, że jeśli któraś z jego ryzykownych akcji pójdzie źle, bez wahania zostanie rzucony wilkom na pożarcie. Tymczasem sprawy się komplikują: ujawnia się kuzyn Cronleya z Niemiec o niechlubnej nazistowskiej przeszłości, a rosyjska agentka generała Gehlena, Siedem K, okazuje się powiązana z Mossadem. Właśnie spotkanie z Siedem K będzie dla Cronleya prawdziwym zaskoczeniem…


„Griffin po mistrzowsku łączy pisarskie umiejętności i ogromne doświadczenie, dzięki czemu strony tej powieści dosłownie same się przewracają”.

„Szalenie ciekawy okres historii, iście żołnierski humor i doskonały warsztat”.
„Publishers Weekly”


W.E.B. Griffin – uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca list bestsellerów „New York Timesa”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. Nakładem REBISU ukazały się jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”.

William E. Butterworth IV, syn Griffina, jest redaktorem i pisarzem. Od lat współpracuje z ojcem. Należy do organizacji Sons of American Legion i Office of Strategic Services.


Wydawnictwo Rebis