#
#

"Grób mojej siostry" Robert Dugoni

Wydawnictwo Albatros

"Grób mojej siostry" Robert Dugoni

Wyobraźcie sobie, że Harlan Coben i John Grisham - obaj w swojej najlepszej formie - postanowili wspólnie napisać książkę, a Dennis Lehane podsunął im kilka pomysłów. Wtedy może, ale tylko może, potraficie wyobrazić sobie thriller równie pasjonujący co "Grób mojej siostry".

Przekład: Lech Z. Żołędziowski
Premiera: 8 marca


Książka otwiera nowy cykl powieściowy z detektyw Tracy Crosswhite!Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry Sary. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców.


Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku.

Lisa GardnerZakończenie jest gwałtowne, pełne napięcia i bardzo przejmujące. Miłe zaskoczenie dla fanów thrillerów.

Booklist
Robert DugoniAmerykański pisarz urodzony w 1961 r. Po uzyskaniu licencjatu z dziennikarstwa na Uniwersytecie Stanforda współpracował m.in. z „Los Angeles Times”. Następnie ukończył prawo na Uniwersytecie Kalifornijskim i przez 13 lat pracował w kancelarii adwokackiej w San Francisco, zanim całkowicie poświęcił się pisarstwu. Autor trzynastu powieści, z których dwie były nominowane do NagrodyHarper Lee. Dwukrotnie wyróżniony przez Pacific Nort hwest Writter’s Association i zdobywca wielu innych prestiżowych nagród.


Książki Dugoniego zostały przetłumaczone na kil kanaście języków i opublikowane w ponad 20 krajach.


Wydawnictwo Albatros