Bydgoska Afera Kryminalna - kim są główni śledczy?

Przedstawiamy prowadzących spotkania podczas Bydgoskiej Afery Kryminalnej.

Przemysław Semczuk dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Pisze do tygodnika „Newsweek Polska”, "Wprost", "Focus Historia" . Autor "Wampira z Zagłębia", "Czarnej Wołgi" "Maluch. Biografia". Był jednym ze współtwórców programu telewizyjnego „Cienie PRL-u”.

Przemek poprowadzi spotkanie z Bronisławem Cieślakiem.

Robert Małecki politolog, filozof i dziennikarz, ale przede wszystkim miłośnik kryminałów i thrillerów. Szczęśliwy uczestnik warsztatów kreatywnego pisania realizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, a także tych organizowanych przez Maszynę do Pisania; laureat ogólnopolskich konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Jeśli w jego głowie nie pulsuje bas Bena Otręby i nie rozbrzmiewają solówki Jurka Styczyńskiego, znaczy, że jest chory. Do tej pory nie był:) Prezes fundacji Kult Kultury. Robert poprowadzi spotkania z Piotrem Głuchowskim, Agnieszką Pruską, Gają Grzegorzewską, Joanną Jodełką i Wojciechem Chmielarzem

Leszek Koźmiński - polonista z wykształcenia, policjant z zawodu, wykładowca kryminalistyki z pasji i etatu, ekspert i biegły w dziedzinie kryminalistycznych badań dokumentów, miłośnik literatury kryminalnej i muzyki klasycznej. Twórca i współorganizator festiwalu kryminału „Kryminalna Piła”, na swoim blogu krytycznoliterackim „Kryminalna Piła – literackimi śladami” dzieli się osobistymi spostrzeżeniami i wrażeniami z licznych lektur, a niejednemu polskiemu autorowi powieści kryminalnych udzielił wyjątkowych konsultacji, dzięki którym powieść nabrała barw autentyczności i wiarygodności.

Leszek poprowadzi spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem.

Małgorzata Maniszewska - absolwentka polonistyki na UAM w Poznaniu. Po studiach pracowała w bibliotece i szkołach - od podstawowej do wyższej. Od ponad ćwierć wieku dziennikarka w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw. W trakcie pracy przeprowadziła wiele wywiadów z pisarzami, których część spisała i opublikowała w książeczce "Literatura. Rozmówki". Małgorzata poprowadzi spotkania z Jarosławem Klonowskim, Markiem Żelkowskim, z autorami wydawnictwa OD DESKI DO DESKI Magdą Omilianowicz i Jackiem Ostrowskim.

Redakcja ZwB